Wycieczka kl.3a do Łodzi

15 czerwca 2023r. klasa 3a wybrała się wraz z wychowawcą i p. Barbarą Mickiewicz pociągiem do Łodzi celem zwiedzenia Pałacu rodziny Poznańskich oraz wzięcia udziału w warsztatach „Uśmiechy Mona Lisy – o interpretacji dzieła sztuki”. 

W Pałacu rodziny Poznańskich znajduje się obecnie Muzeum Miasta Łodzi, więc oprócz pamiątek po rodzinie fabrykantów uczniowie mieli okazję zobaczyć pokój Marka Edelmana, Artura Rubinsteina oraz Jerzego Kosińskiego. Zainteresowaniem cieszyła się również interaktywna wystawa nt. historii Łodzi.

Organizowane przez Muzeum Sztuki Współczesnej warsztaty z interpretacji dzieła sztuki składały się z trzech części: najpierw uczniowie wysłuchali wykładu nt. analizy wizualnych dzieł sztuki, następnie analizowali wybrane dzieła w MS2, by na koniec przejść na MS1, gdzie mieli okazję zobaczyć m.in. salę neoplastyczną.

W planie wycieczki znalazł się również czas na spacer ulicą Piotrkowską.