Mistrzostwa Polski Szkół Średnich w Programowaniu Zespołowym

W dniach 17-18 czerwca we Wrocławiu troje uczniów TNT: Szymon Urban, Łukasz Kasprzak oraz Piotr Chybalski miało niecodzienną przyjemność startować w Mistrzostwach Polski Szkół Średnich w Programowaniu Zespołowym, po dwóch turach kwalifikacji wystartowali w finale. Miejscem rozgrywek był Instytut Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego. Samo znalezienie się wśród 47 najlepszych zespołów w Polsce było ogromnym wyróżnieniem. Drużyna “ Kleszcze ” zmierzyła się z najlepszymi szkołami informatycznymi w Polsce! W sobotę odbyły się zawody próbne, które stanowiły rozgrzewkę. W niedzielę uczestnicy w ciągu 5 godzin zmierzyli się z 15 problemami do rozwiązania. Zadania wymagały nie tylko znajomości języków programowania C++ i Phyton, ale również szeroko rozumianej algorytmiki. Chłopcy rozwiązali łączne 8 zadań, przy czym ostatnie zadanie 15 minut przed końcowym gwizdkiem!

Finalnie zajęli dobre 18 miejsce w klasyfikacji generalnej oraz 11 miejsce w klasyfikacji niematurzystów. Gratulujemy ! (link do wyników zawodów: https://solve.edu.pl/contest/root-map-ed2023-final/ranking). Ten fantastyczny wynik odbił się szerokim echem w gronie informatycznym.

(link do postu Fb Olimpijskiego Koła Informatycznego: https://www.facebook.com/OlimpijskieKoloInformatyczne/posts/pfbid034mhUDSXP13DyzaYjC3sCru1UcNgujUjjZpAMjRmL47dbZRQ8e8q3ngawdor75TWcl )

To była niesamowita przygoda, którą Szymon, Łukasz i Piotr będą długo wspominać. Zespół „Kleszcze” już zapowiedział udział w przyszłorocznych zawodach. Bardzo dziękujemy pani Marzenie Urban za organizacje wyjazdu oraz opiekę podczas mistrzostw.