PIOTR STĘPIŃSKI Szachowym MISTRZEM POLSKI SYNERISE 2023

26 września w Katowicach rozegrano Synerise Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół i Przedszkoli. Na płycie legendarnej katowickiego Spodku rywalizowało 1200 szachistów z całej Polski. Uczestnicy zostali podzieleni na dwadzieścia grup, a wśród nich byli zarówno początkujący szachiści zaczynający przygodę z szachami, jak i wytrawni gracze mający doświadczenie wyniesione z innych zawodów.

Naszą szkołę, pod opieką p. Barbary Mickiewicz, reprezentowali: Kacper Antosiewicz, Piotr Chybalski, Antoni Rejek, Piotr Stępiński, Maciej Turowski.  Po 8 partiach i 4 godzinach gry wyłoniono po trzech zwycięzców w każdej kategorii wiekowej. W grupie szkół ponadpodstawowych 1.miejsce i tytuł Mistrza Polski Szkół i Przedszkoli Synerise 2023 zajął Piotr Stępiński uczeń 1t TNT, któremu serdecznie gratulujemy. Na wyróżnienie zasługują także pozostali zawodnicy, którzy po raz pierwszy wzięli udział w mistrzostwach i osiągnęli bardzo dobre wyniki. Na 102 uczestników nasz team osiągnął:  13 miejsce Piotr Chybalski, 27 miejsce Maciej Turowski, 61 miejsce Antoni Rejek, 67 miejsce Kacper Antosiewicz.

Jesteśmy z Was ogromnie dumni. Jeszcze raz gratulujemy wszystkim i życzymy kolejnych sukcesów.