IV Szkolny Turniej Szachowy Kleszczów 2023 – Mistrzowie Na Planszy!

W dniu 29 września w murach naszej szkoły w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych odbył się IV Szkolny Turniej Szachowy, który zgromadził pasjonatów i miłośników tej intelektualnej gry. Organizatorami tego wydarzenia pod opieką Profesor Barbary Mickiewicz byli uczniowie naszej placówki: Agata Ślęzak, Kacper Antosiewicz, Krzysztof Walczak oraz Piotr Chybalski. To właśnie dzięki ich zaangażowaniu oraz pasji do szachów, ten turniej był niezapomnianym wydarzeniem.

Turniej odbywał się w dwóch kategoriach: grupie zaawansowanej oraz grupie amatorów, dzięki czemu każdy mógł znaleźć swoje miejsce i rywalizować na swoim poziomie.

W grupie zaawansowanej rywalizowało wielu utalentowanych szachistów, jednak ostatecznie najlepsi okazali się być:

1. Piotr Stępiński

2. Łukasz Kasprzak

3. Maciej Turowski

Zwycięzcy ci zaprezentowali nie tylko wysoki poziom umiejętności szachowych, ale także niezwykłą koncentrację i strategię, co pozwoliło im wygrać w rywalizacji.

W grupie amatorów również nie zabrakło emocji i zaangażowania. Zwycięzcami w tej kategorii zostali:

1. Kacper Piekielny

2. Franciszek Bogdan

3. Kacper Antosiewicz

To wspaniałe osiągnięcie dla młodych szachistów, którzy udowodnili, że szachy to gra dostępna dla każdego, niezależnie od poziomu zaawansowania.

Mimo, że turniej był organizowany w ramach dnia chłopaka swoją siłę gry pokazała Oliwia Warzyńska zostając najsilniejszą zawodniczką naszej szkoły.

Czwarty Szkolny Turniej Szachowy w ZSP Kleszczów był nie tylko okazją do rywalizacji i rozwoju umiejętności szachowych, ale również doskonałą okazją do integracji społeczności szkolnej. Wspólna pasja i zaangażowanie uczestników sprawiły, że to wydarzenie było prawdziwym sukcesem a wsparcie i hojność pozwoliła ufundować nagrody dla zasłużonych.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, organizatorom oraz kibicom za wspaniałą atmosferę i gratulujemy zwycięzcom. Szachy to nie tylko gra, to pasja i wyzwanie intelektualne, które może przynosić wiele satysfakcji. Już teraz czekamy na piątą edycję turnieju, która zapewne będzie równie emocjonująca i pełna niespodzianek. Szachy mają w sobie to coś, co przyciąga i pochłania, a my jesteśmy dumni, że możemy rozwijać tę pasję w naszej szkole.