Trzydniowa wycieczka do Czech 

W dniach 26-28 września 2023 r. klasy technikum – 4t i 5m wybrały się na wycieczkę do Ostrawy i Zabrza.  Za lustrzaną fasadą uczniowie zwiedzali wystawy Wielkiego Świata Techniki. Niezapomnianym przeżyciem był spacer wśród industrialnej architektury kompleksu huty Vítkovice oraz spacer po Starówce Ostrawy. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchiwali opowieści przewodnika o Rynku Masaryka, gmachu Starego Ratusza, aptece „U Zlaté koruny“, figurze św. Floriana, secesyjnym Placu Jiráska, zwanym tradycyjnie Kurzym Rynkiem, gmachu Teatru Antonína Dvořáka oraz kościele św. Wacława z XIII wieku.

Ciekawe okazały się również wystawy w Muzeum Beskidu poświęcone etnografii, historii, przyrodzie regionu oraz miastu Frydek-Mistek. Przepiękna pogoda sprzyjała wędrówce na szczyt góry Radegast oraz ścieżką w koronie drzew. W Kopalni Guido uczniowie zwiedzili najgłębiej położoną trasę turystyczną w górnictwie węglowym w Polsce, zjechali autentyczną szolą górniczą, odbyli przejażdżkę jedyną w swoim rodzaju elektryczną kolejką podwieszaną, dowiedzieli się jak działają współczesne kombajny i maszyny górnicze oraz odwiedzili najgłębiej położoną restaurację pod ziemią (320m).  Słoneczna pogoda, ciekawe atrakcje i miła atmosfera sprawiły, że wycieczka była bardzo udana.