XV Ogólnopolski Tydzień Kariery – dzień 3

Ogólnopolski Tydzień Kariery „Talent i praca – to się opłaca”.

Dzień 3 – 18.10.2023 r.

Jak to działa? – wycieczka dydaktyczna do firmy SPONCEL

18 października 2023 r. uczniowie klasy V t naszego technikum w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do firmy SPONCEL mającej swoją siedzibę na terenie Strefy Przemysłowej w Bogumiłowie.  W trakcie wycieczki zwiedzający mieli możliwość zapoznania się z technologią wytwarzania gąbek celulozowych. Jest to złożony proces, który jest kontrolowany na wszystkich etapach produkcji dzięki zaawansowanej automatyzacji.

Podczas zwiedzania zakładu uczniowie mogli bezpośrednio zaobserwować proces produkcji.  „Pulpa drzewna”, która jest naturalnym materiałem, jest przekształcana w postać nie stałą, dodawane są materiały wzmacniające i kryształy siarczanu sodu. Mieszanina jest ogrzewana, powodując powrót celulozy do ciała stałego w porowatej postaci gąbki, która jest następnie myta i pakowana do sprzedaży. Nowoczesna i unikatowa metoda wytwarzania bloków gąbki z celulozy zapewnia redukcję odpadów zarówno poprzez ich przetwarzanie w procesie produkcji oraz ograniczenie emisji szkodliwych substancji do środowiska. Na całym świecie jest tylko dziesięć tego typu zakładów produkcyjnych. Działająca w naszej strefie od 2016 roku firma Sponcel dostarcza wysokiej jakości bloki gąbki celulozowej na rynki całego Świata.

Zainwestuj w siebie – spotkanie z p. Weroniką Olczak

18 października 2023 r. zostało zorganizowane we współpracy z panią Katarzyną Woźniak spotkanie z p. Weroniką Olczak- trenerem piękna, motywacji i biznesu z dziewczynami klas II i III liceum oraz technikum. Spotkanie miało charakter motywujący i zachęcający do realizacji własnych pasji i marzeń. Warto stawiać sobie cele krótko i długoterminowe i wytrwale dążyć do ich realizacji. https://www.facebook.com/WeronikaOlczak?locale=pl_PL