Światowy Dzień Chleba

Corocznie, od 2006 r. 16 października obchodzony jest Światowy Dzień Chleba. W naszej szkole to święto stało się już tradycją. W ramach Szkolnego Tygodnia Zdrowia i Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, we wtorek klasy IA i IIB wraz z paniami pedagożkami i nauczycielkami wychowania fizycznego przygotowywały różnego rodzaju chleby z dodatkami w postaci past, twarożków i smakowych masełek. Cała społeczność szkolna miała okazję spróbować domowego chleba. Również internat w tym dniu celebrował święto chleba. Wychowawcy wraz z młodzieżą przygotowali pyszne kanapki.

Światowy Dzień Chleba to dobry moment na docenienie wypieku, który jest podstawowym posiłkiem człowieka od wielu lat. Kiedyś wypiekało się go w domowych warunkach, angażując w to nierzadko całą rodzinę i sąsiadów, dzisiaj najczęściej po prostu go kupujemy w sklepie. Dlatego może warto powrócić do dobrych tradycji i spróbować samemu upiec chleb. Poniżej podajemy sprawdzone przepisy.

Corocznie, od 2006 r. 16 października obchodzony jest Światowy Dzień Chleba. W naszej szkole to święto stało się już tradycją. W ramach Szkolnego Tygodnia Zdrowia i Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, we wtorek klasy IA i IIB wraz z paniami pedagożkami i nauczycielkami wychowania fizycznego przygotowywały różnego rodzaju chleby z dodatkami w postaci past, twarożków i smakowych masełek. Cała społeczność szkolna miała okazję spróbować domowego chleba. Również internat w tym dniu celebrował święto chleba. Wychowawcy wraz z młodzieżą przygotowali pyszne kanapki.

Światowy Dzień Chleba to dobry moment na docenienie wypieku, który jest podstawowym posiłkiem człowieka od wielu lat. Kiedyś wypiekało się go w domowych warunkach, angażując w to nierzadko całą rodzinę i sąsiadów, dzisiaj najczęściej po prostu go kupujemy w sklepie. Dlatego może warto powrócić do dobrych tradycji i spróbować samemu upiec chleb. Poniżej podajemy sprawdzone przepisy.