Zdrowe i kolorowe soki i koktajle na każdy dzień

O tym, że owoce są źródłem zdrowia i witamin, wiemy od lat. Ich obecność w diecie ma nieoceniony wpływ na nasze samopoczucie, wygląd i stan psychofizyczny. Spożywanie owoców w ich naturalnej formie można wzbogacić o wprowadzenie do diety naturalnych soków, które będą wpływać na nasz organizm równie dobroczynnie. Przekonali się o tym uczniowie naszej szkoły w kolejnym dniu Tygodnia Zdrowia.

Tym razem uczennice i uczniowie z klas IM, IIA i IIB pod opieką pań pedagożek i nauczycielek wychowania fizycznego: p. Ilony Bujacz, p. Beaty Wysmułek oraz pań Marty Szataniak i Katarzyny Woźniak serwowali wszystkim pyszne, zdrowe soki i koktajle owocowe. Świeże soki posiadają wiele zbawiennych dla organizmu właściwości, a różnorodność obecnych w nich witamin i wartości odżywczych pozwala na tworzenie licznych smakowych kombinacji, w zależności od efektu, jaki pragniemy uzyskać. Przede wszystkim jednak soki i koktajle to źródło naszej energii. Energetyczne soki mają wiele zbawiennych dla naszego organizmu właściwości. Oto kilka z nich:

· Zwiększenie poziomu energii.

· Redukcja stresu.

· Poprawiona wydolność pracy umysłowej.

· Uzupełnianie niedoborów makro i mikroelementów.

· Zwalczanie dolegliwości zdrowotnych (m.in. ochrona DNA przed zmianami, hamowanie procesów rakotwórczych, redukcja stanów zapalnych).

· Poprawa naturalnych procesów przemiany materii.

· Oczyszczanie organizmu z toksyn.

· Spowolnienie procesów starzenia się skóry i całego organizmu.

Poniżej zamieszczamy kilka przepisów na zdrowe soki. Smacznego.