Klasy drugie TNT w Polska Rada Technologii SMART, Politechnice Łódzkiej, Boschu oraz Rossmannie!!

Poniedziałek, 23.10.2023 roku dla uczniów klasy 2m i 2t, rozpoczął się znakomicie! Pod opieką pedagogów szkolnych p. Ilony Bujacz oraz p. Beaty Wysmułek oraz p. Agnieszki Kubś, w ramach obchodzonego w szkole Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, pod hasłem „Talent i praca – to się opłaca”. udaliśmy się w drogę do Łodzi, gdzie odwiedziliśmy stowarzyszenie Polska Rada Technologii SMART, którego prezesem jest Pan dr inż. Marek Pawłowski. Uczniowie klasy 2t, uczestniczyli w szkoleniu z programowania oraz obsługi aplikacji Smart Home firmy Grenton w parku naukowo- technologicznym Bionanopark w Łodzi.

Uczniowie klasy 2m, udali się na Politechnikę Łódzką, na której czekał na nich nauczyciel Technikum Nowoczesnych Technologii, a zarazem wykładowca Politechniki Łódzkiej Pan dr inż. Jacka Świniarskiego. W trakcie spotkania poznali krótką historię Politechniki Łódzkiej, a następnie brali udział w zajęciach prowadzonych przez Pana dr inż. Jacka Świniarskiego.

Po wyjazdach szkoleniowych przyszła kolej na odwiedzenie zakładów pracy.

Dzięki uprzejmości firmy Rossmann, uczniowie klasy 2m, brali udział w oprowadzaniu po centrum logistycznym firmy drogeryjnej, a tym obejrzenie najnowszej zautomatyzowanej linii. Firma Rossmann, to jedna z największych sieci drogeryjnych w Europie, która funkcjonuje w 8 krajach europejskich, pierwszy sklep jaki powstał w Polsce został założony właśnie w Łodzi.

Klasa 2t, udała się do zakładu produkcji pralek, firmy BSHg – największego producenta sprzętu AGD w Europie i jednego z liderów produkcji na świecie. Firma, która zajmuje się produkcją światowych marek: Bosch, Siemens, Neff, Gaggenau. Po odpowiednim przygotowaniu: założeniu kamizelek, mikro portów oraz nosków na buty, zostaliśmy oprowadzeni po dwóch liniach produkcyjnych pralek.

W drodze powrotnej udało nam się odwiedzić dobrze znaną wszystkim amerykańską sieć barów szybkiej obsługi, następnie udaliśmy się w drogę do szkoły.

Śmiało możemy przyznać, że spokojnie planujemy kolejny wyjazd!