Dzień BIAŁEJ LASKI w bibliotece szkolnej

24 października  obchodziliśmy Dzień BIAŁEJ LASKI w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

Spacer z przewodnikiem był jednym z głównych punktów programu. Chętni, którzy zgłosili się do biblioteki, zostali wyposażeni w opaski na oczy, laski a następnie oprowadzeni po szkole przez doświadczonych przewodników.

Dla tych, którzy zdecydowali się na spacer z przewodnikiem, był to jeden z bardziej poruszających momentów. Uczestnicy nie kryli zdziwienia i wzruszenia, zdając sobie sprawę z codziennych trudności, z jakimi muszą zmagać się osoby niewidome. Dzięki temu doświadczeniu, wielu z nich będzie teraz bardziej empatycznych i gotowych do udzielania wsparcia osobom niewidomym w swoim otoczeniu.

Dodatkową atrakcja, było zapoznanie się z pismem Braille. W prezentowanej książce, uczestnicy zobaczyli, jak wygląda pismo, którego używają osoby niewidome. Mogli także spróbować napisać kilka prostych słów alfabetem Braille, co okazało się wyjątkowo ciekawe i pouczające.

Obchody Dnia Białej Laski przypominały nam, że szacunek i zrozumienie dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami, takimi jak niewidomi, są niezwykle istotne. Dają nam szansę na rozwijanie większej wrażliwości na ich potrzeby i dążenie do społeczeństwa bez barier, gdzie wszyscy mają równe szanse i wsparcie.
Dlatego kieruję szczególne podziękowania do naszych wspaniałych przewodników: Zuzanna Stępczyńska, Julia Jaworek, Amelia Głowacka, Julia Ściebura, Bartek Uchroński, AdamChrzanowski oraz uczestników, dzięki którym to wydarzenie mogło się odbyć i zakończyć sukcesem.

Przypominam, że na zakończenie obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych  rozlosujemy wśród uczestników wspomnianej akcji drobne upominki.

Projekt zrealizowany w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.