Cudowna jesień w Krakowie…

26 września pasjonaci czytania książek i poznawania historii wybrali się na wyjazd do Krakowa. Pierwszym punktem planu wycieczki było zwiedzanie wystawy “Obraz Złotego Wieku” na Wawelu, na którą kurator wystawy Krzysztof Czyżewski zaprosił słowami:

“To jest taki szczególny moment, kiedy historyczną przestrzeń możemy wypełnić historycznymi przedmiotami, które kiedyś w Zamku Wawelskim rzeczywiście były używane. Chcemy także w ramach wystawy sprowadzić i z kraju i z zagranicy przedmioty, które oddają najlepszy złoty wiek w polskiej historii “.

Wielu emocji dostarczyło również spotkanie z Panem Michałem Rusinkiem – polskim literaturoznawcą, tłumaczem, pisarzem, doktorem habilitowanym nauk humanistycznych, profesorem Uniwersytetu Jagiellońskiego, który przez lata był sekretarzem Wisławy Szymborskiej, a po śmierci poetki prowadzi fundację Jej imienia. Podczas spotkania p. M. Rusinek promował książkę W. Szymborskiej „Zabawy literackie”.

Podczas 26. Międzynarodowych Targów Książki równie ważne, o ile nie najważniejsze było „polowanie” na ulubione książki i autografy ich autorów – trzeba przyznać, że to wyczerpujące zajęcie…

Ten miły dzień w Krakowie młodzież pod opieką p. B. Mickiewicz, p. E. Zagaj, p. R. Patyk i p. A. Harciarek zakończyła spacerem po Starym Mieście. Wciąż czując niedosyt obcowania ze sztuką i klimatem Krakowa uczniowie obiecują, że na pewno tam wrócą.