Warsztaty profilaktyczne

30 października uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w warsztatach na temat higieny jamy ustnej. Młodzież dowiedziała się, jak prawidłowo szczotkować i nitkować zęby oraz jak walczyć z próchnicą.

Urozmaiceniem wydarzenia był quiz przygotowany przez Panie prowadzące, w którym można było wygrać nagrody! Dodatkowo uczestnicy warsztatów otrzymali zestaw produktów do pielęgnacji jamy ustnej.

Zajęcia te odbyły się w ramach realizacji programu profilaktycznego: Zęby na Lux., którego organizatorem jest Luxmed Sp. z o.o.  Program ten rekomendowany jest przez Ministerstwo Zdrowia i pozytywnie zaopiniowanych przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, a finansowany jest z funduszy Unijnych (PO WER).

Głównym celem projektu jest edukacja zdrowotna – uświadamianie, iż dbanie o zęby i zdrowie jamy ustnej jest bardzo istotne dla zdrowia ogólnego oraz wysokiej jakości życia.

Co najważniejsze działania prowadzone w projekcie są  zgodne z podstawą programową przedmiotów takich jak edukacja dla bezpieczeństwa, biologia i wychowanie fizyczne.