IX Szkolny Konkurs Recytatorski ,,Ten wiersz mnie zachwyca”

30 października na terenie naszej szkoły odbył się IX Szkolny Konkurs Recytatorski, który przyciągnął zdolnych uczniów gotowych podzielić się swoją pasją i talentem w interpretacji utworów poetyckich. Tematyka wierszy była dowolna, co pozwoliło uczestnikom wyrazić siebie w najpełniejszy sposób.

Konkurs został rozstrzygnięty w dwóch kategoriach: recytacja oraz poezja śpiewana. To właśnie dzięki tej różnorodności, każdy znalazł przestrzeń, w której mógł wyrazić swoje emocje oraz zaprezentować swój talent.

W kategorii recytacja zmierzyło się aż 21 utalentowanych uczniów. Wyróżnienie za najlepszą interpretację i mistrzowskie wystąpienie zdobyli:

  1. Maria Wojtyla z klasy II b – zdobywczyni I miejsca
  2. Alex Karczewska z klasy I t – zajęła II miejsce
  3. Mikołaj Ząbkowski z klasy I m – zasłużenie zdobył III miejsce

Dodatkowo w tej kategorii wyróżnieni zostali Filip Dylak z klasy I m oraz Alicja Kulbat
z klasy II a, którzy również zaprezentowali znakomite recytacje.

W kategorii poezja śpiewana, chociaż była mniejsza liczba uczestników nie zabrakło pasji
 i zaangażowania. Laureatami w tej kategorii zostali:

  1. Amelia Głowacka z klasy III a – zdobywczyni I miejsca
  2. Maria Nagoda z klasy III b – zajęła II miejsce

Wszyscy uczestnicy w obu kategoriach dali popis swojego talentu, zaangażowania i miłości do poezji. Każde wystąpienie było wyjątkowe i pełne emocji.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie oraz gratulujemy zwycięzcom. Słowo ma ogromną moc, a wasze wystąpienia pokazały, jak można wyrazić emocje
i przekazać wspaniałą treść za pomocą recytacji oraz poezji śpiewanej.

Nasza szkoła może być dumna z tak utalentowanych uczniów, którzy zachwycili nas swoim wystąpieniem. Jesteśmy pewni, że to dopiero początek waszych artystycznych sukcesów!