Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania

W nawiązaniu do Kalendarza Świąt Nietypowych i zapisanego w nim Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania niektórzy wychowankowie internatu postanowili połączyć swoje siły i zaczerpnąć wiedzy dotyczącej zdrowego jedzenia i gotowania.

Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania został zainicjowany w 2007 roku przez Komisarza Unii Europejskiej i Euro- Toques- organizację zrzeszającą szefów kuchni. Święto ma na celu  promowanie  spożywania regularnych zdrowych posiłków oraz wdrożenie dobrych nawyków żywieniowych. Więcej informacji o tym święcie uczniowie mogli doczytać  w przygotowanej przez panią Ewelinę gazetce dotyczącej zdrowego jedzenia i gotowania. Wychowankowie pod okiem wychowawców mając również na uwadze wzajemną integrację przygotowali różne dania i potrawy. Były to między innymi sałatka jajeczna, danie z kurczaka, spaghetti a na deser postanowili upiec babeczki i sernik. Nie zabrakło również w tym dniu smakowania przez uczniów wojskowych konserw. Relację z tego Dnia można śledzić poniżej. Zachęcamy do obejrzenia.