To po prostu trzeba zobaczyć!

15 listopada miłośnicy podróży i teatru po raz pierwszy w tym roku szkolnym wyjechali do Warszawy, aby zaspokoić potrzebę „zanurzenia się w kulturze”. Pierwszym punktem wycieczki było Muzeum Fryderyka Chopina w Narodowym Instytucie Fryderyka Chopina – największego centrum chopinowskiego na świecie. Misją tego miejsca jest kultywowanie pamięci wielkiego kompozytora oraz udostępnienie wiedzy na temat jego życia i twórczości szerokiemu gronu odbiorców.

Zasłuchani w romantyczne nuty, oczarowani postacią niezwykłego Polaka, uczniowie udali się muzycznym szlakiem do Teatru Roma. Kolejna znakomita produkcja warszawskiego teatru niewątpliwie przypadła im do gustu. „We Will Rock You” w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego to musical kompletny, niosący ważne przesłanie i zrobiony z niebywałą precyzją. Cudowna obsada z niezwykłymi głosami, świetna choreografia, ciekawa scenografia i legendarne przeboje zespołu Queen tworzą spektakl, jakiego jeszcze na polskiej scenie teatralnej nie było. Jest prawdziwym widowiskiem, które zachwyca, wzrusza i bawi. To po prostu trzeba zobaczyć!