Uczniowie TNT na Politechnice Częstochowskiej

14 grudnia uczniowie klasy 3 t oraz 3 m wraz z wychowawczyniami p. Anną Harciarek i p. Martą Szataniak odwiedzili Politechnikę Częstochowską. Uczniowie rozpoczęli wizytę od spotkania z p. Michałem Sobocińskim, który na co dzień zajmuje się rekrutacją studentów. Przedstawił wydziały oraz kierunki kształcenia jakie można podjąć na Politechnice w Częstochowie. Pani dr hab. inż. Renata Gnatowska zapoznała młodzież z tematem nowo uruchamianego kierunku studiów o nazwie Inżynieria Samochodów Hybrydowych i Elektrycznych.

Ukazano także warunki studiowania oraz jakie możliwości oferuje rynek pracy dla absolwentów- inżynierów. Następnie młodzież udała się na zwiedzanie laboratoriów na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Informatyki. Jest to najstarszy Wydział tej Uczelni i najbliższy kierunkom Automatyka i Mechatronika. Ponadto uczestnicy wycieczki mogli w tychże laboratoriach mechatroniki oraz w parku maszynowym z bliska obejrzeć roboty oraz narzędzia, którymi na zajęciach praktycznych posługują sie w czasie nauki studenci. Na koniec młodzież została zaproszona do miejsca, w którym studenci Politechniki Częstochowskiej skonstruowali najlepszy łazik marsjański na świecie. Ten zespół studentów zdobył wiele nagród m.in. został laureatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2018 w kategorii “Młodzi innowacyjni liderzy polskiej nauki”.

Wyjazd zorganizowany był dzięki uprzejmości Pana dr hab. inż. Pawła MIRKA, Prof. Politechniki Częstochowskiej, Pełnomocnika Rektora Politechniki Częstochowskiej ds. Energetyki Jądrowej.

Zainteresowanych studiowaniem na Politechnice zapraszamy na stronę internetową aby uzyskać więcej informacji oraz szczegółów https://pcz.pl/.

W dalszej części dnia uczniowie wraz z opiekunami udali się na projekcję filmu „Wonka” w reżyserii Paula Kinga.