Szlachetna Paczka 2023

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, okres dzielenia chwil z najbliższymi, ale również czas refleksji i otwarcia się na pomoc innym.

Tak samo jak w zeszłym roku i w tym nasza szkoła wzięła udział w akcji Szlachetnej Paczki, w której mogliśmy pomóc wybranej rodzinie. Postanowiliśmy zająć się rodziną Pana Krzysztofa, jego niepełnosprawną żoną i trójką dzieci, która straciła cały swój dobytek w pożarze. 

Logo szlachetnej paczki

Uczniowie ze szkolnego koła wolontariatu oraz uczniowie 2a, 1b wraz z nauczycielami panią Aleksandra Galą- Jaskórzyńską, panią Iloną Bujacz oraz koordynatorem paczki panią Aleksandrą Żarską – Szulc– przygotowały trzy kiermasze charytatywne w dniach 4, 5 oraz 7 grudnia. Podczas kiermaszów można było zakupić drugie śniadanie, słodką przekąskę a nawet ciepłą herbatę czy kawę. W akcję zaangażowała się cała społeczność szkolna – uczniowie oraz pracownicy szkoły chętnie wspomagali kiermasz piekąc na niego przeróżne słodkości, a także je kupując. Akcje wspomóc można było indywidualnie, ale również grupowo – kilka klas wspomogło paczkę zakupując indywidulanie określne rzeczy: ręczniki, koc, szklanki, kosmetyki dla rodziny. 

Ostatecznie udało się zebrać aż 5760 złotych! Pozwoliło to nam na spełnienie wszystkich potrzeb rodziny – zakupiliśmy żywność długoterminową, środki czystości, przybory szkolne, garnki, talerze, sztućce, pościel, kołdry, poduszki oraz przekazaliśmy bony na zakup obuwia i odzieży dla rodziny. Podjęliśmy również decyzję, aby pozostałe pieniądze przeznaczyć na zbiórkę dla zwierząt ze schroniska.

To wszystko nie udałoby się nam bez Was! Pragniemy podziękować Wszystkim za tak duże zaangażowanie w akcję. Każda złotówka miała dla nas ogromne znaczenie, a zbiórka nie mogłaby się odbyć bez Waszej pomocy. Dziękujemy!!!