Konkurs Piosenki Obcojęzycznej, czyli „Hity na czasie” w ZSP Kleszczów

22 lutego już po raz trzynasty odbył się Konkurs Piosenki Obcojęzycznej organizowany przez Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Kleszczowie. Konkurs objęty jest honorowym patronatem Wójta Gminy Kleszczów Sławomira Chojnowskiego. Tegorocznym motywem przewodnim były „Hity na czasie”, wysłuchaliśmy znanych przebojów z ostatnich pięciu lat w wykonaniu młodych artystów. Przybyli do nas uczniowie ze szkół podstawowych w Bełchatowie, Radomsku, Piotrkowie Trybunalskim, Kleszczowie, Łękińsku, Szczercowie, Pajęcznie, Raciszynie, Stobiecku Szlacheckim, Woli Krzysztoporskiej. Jak co roku byliśmy pod ogromnym wrażeniem umiejętności wokalnych i językowych wszystkich uczestników.

Wykonawców oceniało jury w składzie: p. Sławomir Szafrański – przewodniczący, nauczyciel muzyki, kapelmistrz Kleszczowskiej Orkiestry Dętej oraz dyrygent Kleszczowskiego Chóru Mieszanego „Sonore”, p. Sylwester Czank – nauczyciel muzyki, multiinstrumentalista, instruktor Kleszczowskiej Orkiestry Dętej, p. Emilia Ławska – nauczyciel języka niemieckiego p. Małgorzata Bugajska – nauczyciel języka angielskiego.  

Jury oceniało walory głosowe, poprawność językową, dykcję, interpretację, muzykalność, poczucie rytmu, dobór repertuaru, ogólny wyraz artystyczny.

Tegoroczni zwycięzcy:

  • I miejsce  Julia Kuś (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Stobiecku Szlacheckim)
  • II miejsce  Nikola Krupa (Szkoła Podstawowa nr 12 w Piotrkowie Trybunalskim)
  • III miejsce  Lena Lechowska (Szkoła Podstawowa nr 2 w Pajęcznie)

Wyróżnienia  

  • Amelia Mesjasz (Szkoła Podstawowa w Szczercowie)
  • Iza Mikołajczyk (Szkoła Podstawowa w Łękińsku)
  • Liwia Osicińska (Szkoła Podstawowa nr 4 w Bełchatowie)
  • Letycja Pietrzyk (Szkoła Podstawowa nr 8 w Bełchatowie)
  • Lena Kruczykowska (Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 9 w Bełchatowie)

Po występach wokalnych przybyli goście mogli wziąć udział w quizie muzycznym. Na najlepszego znawcę współczesnych przebojów czekała atrakcyjna nagroda.

Dziękujemy Wójtowi Gminy Kleszczów za ufundowanie nagród, pracownikom oraz uczniom ZSP Kleszczów za organizację konkursu, a wszystkim uczestnikom za przybycie i zaprezentowanie swoich talentów. Zapraszamy na kolejną edycję konkursu w przyszłym roku!