Edukacja zdrowotna w ZSP w Kleszczowie

O tym jak ważne jest świadome odżywianie dla naszego zdrowia przekonali się uczniowie klasy I B podczas spotkania z dietetykiem a zarazem akredytowanym trenerem personalnym Panem Patrykiem Jabłońskim.

We wtorek 27 lutego 2024 r. na lekcji wychowania fizycznego uczniowie tejże klasy wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez pana Patryka Jabłońskiego. Celem spotkania było zwrócenie uwagi na prawidłowe odżywianie się i zdrowy styl życia. Bo odpowiednie nawyki żywieniowe i uprawianie sportu pozwolą cieszyć się zdrowiem przez długie lata. Ciekawa prelekcja połączona była z prezentacją produktów, które warto włączać do własnego jadłospisu. Dietetyk wskazał również które artykuły należy ograniczyć przez młodzież lub całkowicie wyeliminować ze spożycia. Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań na które Pan Patryk udzielił wyczerpujących odpowiedzi. Spotkanie przebiegało w miłej i sympatycznej atmosferze.