Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/24

Wyjątkowo w tym roku 4 września 2023 r. odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/24. W uroczystości uczestniczyli: pani Anna Kamieniak – przewodnicząca Rady Rodziców, pani Joanna Jakubowska – skarbnika RR, rodzice, uczniowie i nauczyciele. W tym roku szkolnym naukę rozpocznie w nim 105 uczniów klas pierwszych. W szkole łącznie będzie uczyło się 412 uczniów, w 18 klasach. Będą funkcjonowały 4 klasy pierwsze:

w liceum:

Klasa I a LO – językowa wychowawca pani Paulina Szczepaniak

Klasa I b LO – medyczno – ratownicza wychowawca pani Aleksandra Gala – Jaskórzyńska

W technikum:

Klasa I t TNT- wychowawca pani Marzena Klima

Klasa I m TNT – wychowawca pani Eliza Jagła

Zajęcia prowadzone będą przez 60 nauczycieli posiadających odpowiednie kwalifikacje i przygotowanie pedagogiczne.  Od tego roku szkolnego będzie można dodatkowo korzystać z pomocy nowego specjalisty jakim jest pedagog specjalny. W naszej szkole pedagogiem specjalnym jest pan Szymon Madejczyk. W tym roku szkolnym pracę w naszej szkole rozpocznie pan dr inż.  Piotr Zawiasa – nauczyciel przedmiotów zawodowych

Pani dyrektor Agnieszka Nagoda – Gębicz pogratulowała nauczycielom, którzy w wakacje uzyskali kolejny stopień awansu zawodowego:  pani Marzena Jakubowska – Brożyna uzyskała stopień nauczyciela mianowanego, pani Marta Szataniak, pani Ewa Siedlarek, pani Anna Kołowrotkiewicz i pan Marek Jarząbkowski  uzyskali najwyższy stopień – nauczyciela dyplomowanego. Następnie pani dyrektor przestawiła podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2023/24, a także poinformowała, że w tym roku szkolnym rozpocznie się tworzenie projektu i budowa dla naszej szkoły przyszkolnej hali sportowej na 100-lecie pierwszych występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich”. Jest to program „Olimpia” Ministerstwa Sportu i Turystyki. Pani dyrektor odczytała list pana Sławomira Chojnowskiego Wójta Gminy Kleszczów na rozpoczęcie tego roku szkolnego oraz Wszystkim Nauczycielom i Wychowawcom życzyła wielu sukcesów pedagogicznych, a także radości i optymistycznego nastawienia w każdym dniu pracy.  Rodziców naszych uczniów pani dyrektor zaprosiła do efektywnej całorocznej współpracy, a wszystkim Uczniom życzyła uzyskania wyników na miarę swoich możliwości i nie zrażania się mogącymi pojawić się niepowodzeniami, bo są one częścią edukacji i ze wszystkich szkolnych sytuacji, należy czerpać doświadczenie i naukę na przyszłość.