Narodowe Czytanie 2023

11 września 2023 roku biblioteka szkolna po raz kolejny przystąpiła do akcji Narodowego Czytania. W tym roku zostaliśmy wyróżnieni pieczęcią z Kancelarii Prezydenta upamiętniającą tegoroczne Narodowe Czytanie ,, Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Każdy, kto w tym dniu pojawił się w bibliotece z własnym egzemplarzem powieści mógł otrzymać pamiątkową pieczęć i w symboliczny sposób zaznaczyć swój udział w akcji, zachowując jednocześnie tak cenny egzemplarz „ku pamięci przyszłych pokoleń”.

A już teraz zachęcamy do obejrzenia fragmentów ” Nad Niemnem ” w wykonaniu Marty Kuc i Tomasza Płomińskiego na Facebooku Sympatyków biblioteki ZSP w Kleszczowie. Nagranie powstało w ramach Narodowego Czytania 2023r.

Linki do Fb:

https://fb.watch/m-Ulmvsa_q/
https://fb.watch/m-UnB6-bZC/

Dalsze obchody Narodowego Czytania w naszej szkole będą miały miejsce w październiku w Międzynarodowym Miesiącu Bibliotek Szkolnych, podczas IX edycji Szkolnego Konkursu Recytatorskiego.

Serdecznie zapraszamy.