Jabłko zamiast kawy i energetyka.

Rano zjedz jabłko zamiast picia kawy lub energetyka! To hasło przyświeca nam w ostatnim dniu Szkolnego Tygodnia Zdrowia. Dzięki wsparciu Rady rodziców każdy uczeń i nauczyciel mógł dzisiaj poczęstować się kolorowym, pysznym, soczystym jabłuszkiem. Uczennice i uczniowie podczas przerw częstowali wszystkich chętnych owocami.

Z badań przeprowadzonych przez naukowców z Cornell University wynika, że jabłko zjedzone rano działa na organizm podobnie jak kawa. Dzięki zawartości naturalnych cukrów i witamin pobudza i poprawia nastrój. Dostarcza także błonnika i cennych przeciwutleniaczy. Inną zaletą jabłka jest to, że delikatnie wybiela zęby, podczas gdy kawa powoduje odkładanie się na nich ciemnego osadu. Wybór jabłko czy kawa, należy do Ciebie! Jeżeli jesteś osobą zdrową, nie musisz rezygnować z porannej dawki kofeiny. Ale znasz już doskonałą alternatywę dla tego napoju.