XV Ogólnopolski Tydzień Kariery – dzień 5

XV Ogólnopolski Tydzień Kariery – dzień 5

Ogólnopolski Tydzień Kariery „Talent i praca – to się opłaca”.

Dzień 5 – 20.10.2023 r.

W tym dniu gościliśmy absolwenta Technikum Nowoczesnych Technologii Kamila Gębicza obecnie studenta III roku Akademii Pożarniczej w Warszawie. Ze względu na duże zainteresowanie młodzieży odbyły się 2 spotkania pt.: „Pasja, Służba, Praca” trwające po 2 godziny lekcyjne. Prelekcja połączona z praktyczną prezentacją przybliżyła uczniom Liceum i Technikum zawód strażaka. Zostały omówione zasady rekrutacji, testy sprawnościowe, etapy zdobywania wiedzy i umiejętności oraz praca w wyuczonym zawodzie.  Niezwykle ciekawym elementem spotkania była możliwość zapoznania się z umundurowaniem ora z sprzętem każdego pracownika PSP.   Kamil zachęcił wszystkich do pełnienia służby oraz studiowania w Akademii Pożarniczej. Szczegółowe informacje dotyczące uczelni znajdziecie w ulotkach znajdujących się na stojakach przy bibliotece i gabinecie doradcy zawodowego.