Industry Week Warsaw 2023 – Międzynarodowe Targi Innowacyjnych Rozwiązań Przemysłowyc

25 października 2023 r. uczniowie klas IIIt oraz Vt Technikum Nowoczesnych Technologii wzięli udział w wycieczce przedmiotowej do Warszawy. Celem głównym wycieczki było zwiedzanie ekspozycji oraz zapoznanie się z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi z dziedzin automatyki i mechatroniki prezentowanymi przez wystawców w ramach międzynarodowych targów Industry Week 2023.

Warsaw Industry Week to Międzynarodowe Targi Innowacyjnych Rozwiązań Przemysłowych organizowane od 2016 roku w Ptak Warsaw Expo.

Uczniowie mieli możliwość zwiedzenia stanowisk wystawców prezentujących rozwiązania dla konstruktorów i dostawców maszyn, pojazdów drogowych i szynowych, przemysłu motoryzacyjnego, stoczniowego, lotniczego, elektrycznego i elektronicznego, mechaników precyzyjnych, producentów wyrobów metalowych oraz firm wykańczających powierzchnie.

Zwiedzający mogli poznać zagadnienia dotyczące nowoczesnych technologii obróbki, poprawy wydajności i efektywności oraz optymalizacji łańcucha produkcyjnego, zaczynając od obrabiarek poprzez dostawców precyzyjnych narzędzi.

Jest to doskonałe miejsce dla rozmów o aktualnych kierunkach rozwoju branży oraz wdrażanych innowacjach. Impreza jest licznie odwiedzana przez specjalistów poszukujących nowych rozwiązań technicznych jak również jest bogatym źródłem informacji dla projektantów oraz uczniów szkół technicznych i młodzieży akademickiej z terenu całego kraju.