CZYTAJ z SERCEM

W dniach od 2 do 5 października nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej ” Czytaj z sercem” w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, Głośnego czytania i Dnia Serca.  Uczniowie klasy 1b ratowniczo-medycznej oraz sympatycy biblioteki, pod opieką Barbary Mickiewicz, połączyli siły zmieniając się w personel medyczny, by zadbać o zdrowie czytelników naszej biblioteki szkolnej.

Podczas akcji przeprowadzono kompleksowe badania, obejmujące pomiary ciśnienia, masy ciała, wzroku i słuchu. Efektem tych badań były niezwykłe „recepty” wystawiane przez lekarzy – w postaci zaleceń do czytania wybranych książek oraz rekordowa ilość wypożyczeń.

Nie tylko badania stanowiły o sile tej inicjatywy. Dwie równie interesujące wystawy książek zostały przygotowane – jedna przez psycholog Marzenę Jakubowską-Brożynę, poruszająca tematykę zdrowia psychicznego, a druga przez bibliotekarzy, promująca zdrowe odżywianie.

Do akcji włączyli się także nauczyciele wychowania fizycznego, którzy  po przeprowadzeniu pogadanek na temat serca,  wyruszyli z uczniami na spacer i korzystając z GPS  rysowali serca na mapie – symbol zdrowia i życia.

Na podsumowaniu, wśrod wszystkich uczestników Akcji Czytaj z sercem, odbyło się  losowanie upominków od Fundacji Rozwoju Gminy Kleszczów i Solparku oraz serca gniotka i szkieletu ( prezentowanych w bibliotece) od fb Sympatyków biblioteki ZSP w Kleszczowie.

Inicjatywa spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem. Wszyscy byli zachwyceni i zaskoczeni kreatywnym podejściem do promocji zdrowego stylu życia poprzez czytanie. Mamy nadzieję, że ta akcja nie tylko przyczyniła się do zwiększenia świadomości zdrowotnej, ale także zaszczepiła miłość do książek i aktywnego spędzania czasu.
Koordynator akcji Czytaj z sercem Barbara Mickiewicz, dziękuję wszystkim za wsparcie i pomoc.