TYDZIEŃ BIBLIOTERAPII

W dniach 14- 22 listopada Biblioteka Szkolna wspaniale zadbała o swoich czytelników poprzez zorganizowanie Tygodnia Biblioterapii. To wydarzenie, które nie tylko cieszy się dużym zainteresowaniem, ale także przynosi wiele korzyści uczniom i nauczycielom.

Jednym z ciekawszych spotkań w ramach Tygodnia Biblioterapii były warsztaty dotyczące koncentracji, które odbyły się w czwartek. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy 3m i 2a, którzy mieli okazję poznać sekrety umiejętności skupienia się. Warsztaty poprzedzone były słuchaniem audiobooka „Sekretne życie drzew” Petera Whllebena, który wciągnął uczestników i przeniósł ich w magiczny świat przyrody.

Organizatorami warsztatów byli Barbara Mickiewicz, bibliotekarz z szerokim doświadczeniem oraz Szymon Madejczyk, pedagog specjalny, prowadzący zajęcia związane z rozwojem umiejętności koncentracji. Dzięki zaangażowaniu i świetnej atmosferze panującej podczas warsztatów, uczestnicy mieli okazję nie tylko skorzystać z praktycznych wskazówek, ćwiczeń i technik, które pomogą im w skuteczniejszej nauce i koncentracji na codziennych zadaniach, ale również świetnie się bawić i spędzać czas w przyjemnym towarzystwie. Mamy nadzieję, że były dla uczestników niezapomnianym doświadczeniem, które na długo pozostanie w ich pamięci.

Bo dzięki takim wydarzeniom jak Tydzień Biblioterapii, biblioteka staje się miejscem nie tylko przechowywania książek, ale również przestrzenią, w której można się rozwijać, czerpać wiedzę i wspaniale spędzać czas. Miejscem pełnym możliwości i inspiracji dla swoich czytelników.