Wyjazd na Politechnikę

Uczniowie klasy IIIM oraz IIIT w dniu 24 listopada gościli na Politechnice Łódzkiej. Dla nich specjalnie zostały przygotowane zajęcia w Laboratorium druku 3D pod okiem Pani dr inż. Pauliny Byczkowskiej z Instytutu Inżynierii Materiałowej. Uczniowie klasy IIIT mieli okazję zapoznać się
z nowoczesnymi drukarkami 3D i samodzielnie przygotowali modele 3D a następnie wydrukowali je. Było miło i fajnie. W tym samym czasie uczniowie klasy IIIM udali się do Pana dr inż. Filipa Kaźmierczyka
z Katedry Wytrzymałości Materiałów i Konstrukcji Politechniki Łódzkiej.

Pod okiem Pana dr wykonaliśmy badania podstawowe metali. Jedne próbki metali zerwaliśmy a inne ścisnęliśmy. Oj działo się w laboratorium. Po zajęciach w laboratorium WM udaliśmy się do Pana Profesora Sławomira Barańskiego, do Zakładu Transportu i Przetwarzania Energii. Zapoznaliśmy się z nowinkami w sterowaniu maszyn i urządzeń w transporcie kolejowym. Za raz po tych zajęciach uczniowie udali się do Laboratorium sieci energetycznych. Sieci 400V prądu stałego i przemiennego nie są już dla uczniów czymś nieznanym. Kolejne atrakcje czekały klasę IIIT w Laboratorium Odlewnictwa w Katedrze Technologii Materiałowych i Systemów Produkcji. Pod okiem pracowników inżynieryjno-technicznych, Panów Jacka Pacyniaka i Dariusza Woźnickiego uczniowie samodzielnie wykonali formy do odlewania aluminium. Gdy forma była przygotowana gorący metal został wlany przez jednego z uczniów do formy a samodzielnie wykonany odlew trafi do szkoły jako klasowe trofeum. Uczniowie IIIM w tym samym czasie wrócili do Laboratorium Wytrzymałości Materiałów i wspólnie z Panem dr inż. Jackiem Świniarskim powtórzyli testy wykonywane wcześniej przez uczniów równoległej klasy.

Zajęcia, które uczniowie mają na co dzień w szkole, wzbogacone warsztatem praktycznym na Politechnice Łódzkiej pozwolą ugruntować wiedzę zdobytą w szkole. Było miło i fajnie. Dzień zleciał bardzo szybko. Mamy nadzieję, że jeszcze się spotkamy…..