Międzynarodowa Akcja CZYTAJ.PL z biblioteką szkolną

„MODA NA CZYTANIE PASUJE KAŻDEMU „- Ogólnopolska akcja czytelnicza CZYTAJ.PL tradycyjnie zagościła i w naszych progach biblioteki.
Czytaj PL, to największa akcja czytelnicza w kraju, a być może także i na świecie.
Już od dziewięciu lat  uczestniczymy w biciu rekordu popularności udowadniając, że akcja Czytaj PL jest jednym z najważniejszych wydarzeń wspierających kulturę w Polsce. W tegorocznej edycji postawiono na różnorodność, inkluzywność i łatwą dostępność przekonując, że czytanie jest naprawdę dla każdego!

W zeszłorocznej edycji Czytaj PL wzięło udział ponad 60 000 osób, które wypożyczyły ponad książkowe bestsellery aż 150 000 razy! Nie ma zatem wątpliwości, że poprzeczka została zawieszona bardzo wysoko..

Akcja ma charakter bezpłatnej wypożyczalni bestsellerowych ebooków i audiobooków. Aby wziąć w niej udział, należy pobrać aplikację mobilną Woblink i przy jej pomocy zeskanować kod QR umieszczony na jednej z oficjalnych grafik akcji. Kod QR jest kluczem do wirtualnej biblioteki, w której można znaleźć wyjątkowe bestsellery.
Tegoroczna lista lektur jest niezwykle bogata, a formuła akcji uproszczona. 18 starannie wyselekcjonowanych, atrakcyjnych książek dostępnych jest w ramach jednej biblioteki, bez podziału na książki młodzieżowe i dla dorosłych.

Lista książek: siążki dostępne w 9. edycji Czytaj PL:

 1. The American Roommate Experiment, Elena Armas, tłum. Marta Magdalena   Borkowska EBOOK I AUDIOBOOK
  Wydawnictwo Otwarte
 2. Cztery tysiące tygodni, Oliver Burkeman, tłum. opracowanie zbiorowe EBOOK I AUDIOBOOK
  Wydawnictwo Insignis
 3. Polka w Korei, Agnieszka Klessa-Shin  EBOOK I AUDIOBOOK
  Wydawnictwo Znak
 4. Kabalista, Remigiusz Mróz EBOOK I AUDIOBOOK
  Wydawnictwo Filia
 5. Muchomory w cukrze, Marta Bijan  EBOOK I AUDIOBOOK
  Wydawnictwo Kobiece / Young
 6. Wiatrołomy, Robert Małecki  EBOOK I AUDIOBOOK
  Wydawnictwo Literackie
 7. Jak płakać w miejscach publicznych, Emilia Dłużewska  EBOOK I AUDIOBOOK
  Wydawnictwo Znak
 8. Wiem, co czujesz,  Gabriela Gargaś EBOOK I AUDIOBOOK
  Wydawnictwo Literackie
 9. Legendy i Latte, Travis Baldree, tłum. Piotr Cholewa  EBOOK I AUDIOBOOK
  Wydawnictwo Insignis
 10. Schronisko, które przestało istnieć, Sławek Gortych EBOOK I AUDIOBOOK
  Wydawnictwo Dolnośląskie
 11. Dom Oriona, Julia Fiedorczuk EBOOK I AUDIOBOOK
  Wydawnictwo Literackie
 12. Historia na śmierć i życie, Wojciech Tochman  EBOOK I AUDIOBOOK
  Wydawnictwo Literackie
 13. Niedźwiedź w objęciach smoka, Michał Lubina  EBOOK I AUDIOBOOK
  Wydawnictwo Otwarte / Szczeliny
 14. Cmentarz osobliwości, Paulina Hendel   EBOOK I AUDIOBOOK
  Wydawnictwo We need YA / Wydawnictwo Błysk
 15. Motylek, Katarzyna Puzyńska  EBOOK I AUDIOBOOK
  Wydawnictwo Prószyński i S-ka
 16. It starts with Us, Colleen Hoover, tłum. Aleksandra Żak  EBOOK
  Wydawnictwo Otwarte
 17. Głusza, Anna Goc  EBOOK
  Wydawnictwo Dowody
 18. Heartstopper 4, Alice Oseman, tłum. Natalia Mętrak-Ruda EBOOK
  Wydawnictwo Jaguar

Link do recenzji:

Miłośnicy literatury z łatwością wybiorą coś dla siebie spośród takich kategorii jak Young Adult, reportaże, literatura piękna, obyczajowa oraz kryminały. Tak jak w zeszłym roku, książki będzie można czytać na czytnikach elektronicznych inkBOOK oraz Kindle.


Czytać i słuchać bestsellerowych książek można od 2 do 30 listopada o czym zapewnia szkolny koordynator i ambasador akcji Barbara Mickiewicz.


Organizatorzy i partnerzy: Woblink, KBF, Kraków Miasto Literatury Unesco, Miasto Kraków

Partner: Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

Patronat medialny: Lubimy Czytać

Wydawcy: Wydawnictwo Otwarte, Wydawnictwo Insignis, Wydawnictwo Znak, Wydawnictwo Filia, Wydawnictwo Kobiece, Wydawnictwo Young , Wydawnictwo Literackie, Wydawnictwo Dolnośląskie, Wydawnictwo Szczeliny, Wydawnictwo We need YA, Wydawnictwo Błysk, Wydawnictwo Prószyński i S-ka, Wydawnictwo Dowody, Wydawnictwo Jaguar

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.