Z wizytą w firmie Mitsubishi

21 listopada uczniowie klasy 5m i 5t udali się z wizytą do firmy Mitsubishi Electric Europe B.V w Balicach.

Celem wyjazdu było zapoznanie uczniów z robotami przemysłowymi spotykanymi na halach produkcyjnych oraz poznanie wizji firmy Mitsubishi w procesie tworzenia Przemysłu 4.0.

Uczniowie wysłuchali prezentacji na temat historii firmy, jej funkcjonowania w obecnych czasach, zostali zapoznani z produktami i nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi firmy.

Wchodząc do Showroomu 4.0 zostali powitani przez trzy przemysłowe roboty ramieniowe, które ku zdziwieniu wszystkich wcieliły się w rolę aktorów.

Kolejnym stanowiskiem było gniazdo robotyczne do montażu spersonalizowanych długopisów będące kwintesencją filozofii e-factory. Przedstawia ono rozwiązanie dla zakładów produkcyjnych jakim jest integracja automatyzacji, robotyzacji oraz warstwy IT.

Ostatnim etapem podróży po świecie e-Factory była stacja z wielkogabarytowymi ekranami, na której zwizualizowane zostały różnorodne dane. Aplikacja oparta jest na systemie SCADA oraz chmurowej aplikacji webowej, dzięki czemu oferuje ogromne możliwości w zakresie wizualizacji nie tylko zużycia energii, lecz całego procesu produkcyjnego oraz stanu urządzeń.

Wyjazd był ciekawym doświadczeniem dla uczniów, którzy mogli zobaczyć jak w praktyce wygląda „Smart Manufacturing” i fabryka przyszłości.